Darowizny cykliczne (miesięczne)

Długo oczekiwana możliwość zbierania darowizn miesięcznych została uruchomiona w FaniPAY.

Pozwoli to organizacjom korzystającym z FaniPAY na uruchomienie na swojej stronie wpłat cyklicznych. Na chwilę obecną – tak jak w każdym innym systemie płatności – darowizny cykliczne są realizowane przy pomocy kart płatniczych. 

Rozwiązanie zostało zaprojektowane z myślą o urządzeniach mobilnych (telefonach i tabletach). Proces wpłaty miesięcznej został zaprojektowany tak, aby w przypadku gdy użytkownik z jakiegoś powodu zrezygnuje z wpłaty cyklicznej – od razu powrócić do wpłaty jednorazowej. Dzięki temu organizacja “nie traci” wpłaty, a użytkownik w prosty sposób może dokonać jednorazowej darowizny dla organizacji.

Jak działają darowizny miesięczne w FaniPAY?

Gdy użytkownik wejdzie na stronę organizacji, a organizacja ma uruchomione wpłaty cykliczne, w module wpłat pojawi się dodatkowa opcja – “miesięcznie”


Przykład pochodzi ze strony 7grzechow.org, Fundacja Podaj Dalej

Kliknięcie w tę opcję powoduje wyświetlanie informacji o warunkach takiej wpłaty – między innymi, że można to zrobić tylko kartą płatniczą. Następnie użytkownik przechodzi do strony, na której może skonfigurować wpłatę:

  • kwota darowizny,
  • dzień miesiąca kiedy darowizna będzie pobierana,
  • zgoda na przekazanie danych wspierającego do organizacji.

Dodatkowo użytkownik ma możliwość zaznaczenia opcji, że chce pokryć koszty obsługi transakcji – dzięki temu do organizacji trafi pełna kwota darowizny. 

Przykład strony z wpłatą miesięczną dla Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka Podaj Dalej

Opłaty (prowizje) w przypadku płatności cyklicznych nie różnią się od opłat w przypadku płatności jednorazowych wskazanych na stronie głównej.

Darowizny miesięczne, w przeciwieństwie do darowizn jednorazowych, trafiają na konto organizacji raz w miesiącu – do 10 tego dnia każdego miesiąca. 

Aby uruchomić darowizny miesięczne na stronie organizacji niezbędna jest rejestracja organizacji w FaniPAY, a następnie po uruchomieniu płatności na stronie organizacji wystarczy napisać do nas z prośbą o weryfikację i uruchomienie darowizn miesięcznych.

Pliki cookie pomagają nam dostarczać nasze usługi. Korzystając z serwisu FaniPay.pl, zgadzasz się na użycie plików cookie. Akceptuje!